Нещодавно радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що «заморозка» війни в Україні створить нову Північну Корею з мільйонами заручників.
«Як виглядає російська окупація півдня України? Фільтраційні концтабори. Масові арешти та тортури. Обмежена видача товарів. Тотальний контроль. Жодних прав і свобод. Нам потрібна зброя, щоб звільнити людей», – написав Подоляк у своєму Twitter.
Про те, чи бажає росія замороження війни та що треба робити, аби не допустити цього, розповів політичний та економічний експерт, голова БФ «Нова дорога» Валерій Клочок.
Про це він розказав у ексклюзивному коментарі для ІА «ПІКА».
Чи хоче рф заморозити війну?
росія дуже хоче заморозити цю війну, про що вона неодноразово заявляла устами Шредера та Ердогана. Але москва притримується такої тактики не лише із початку повномасштабного вторгнення, а ще з 2014-го року. Вони виходять на якісь позиції, фіксуються там і починають розмови про замороження. Потім вони накопичують силу, знову наступають і далі все по колу. А зараз тривають важкі бої на сході та півдні України, російська армія не може просунутись уперед, ЗСУ їх «підтискають», от вони й намагаються це припинити.
Для чого це путіну?
Це необхідно для проведення референдумів, щоб анексувати нові території. Таким чином він зможе встановити на них свій режим, нібито «впакувати» його юридично і готувати свій наступ далі. Це, як я вже казав, та сама тактика, яку ми вже бачили в ОРДЛО. У період із 2014-го року кожен «гумконвой», який рф відправляла своїм «республікам», возив боєкомплекти та зброю. Навіть наші воїни розповідають, що кожного разу після завезення «гуманітарки» до так званих «лднр» ворог починав активніші обстріли. Таких «гумконвоїв» заїхало понад тисяча, а в кожному з них було понад сотню автомобілів. Таке саме чекає нас у випадку проведення референдумів на нових окупованих територіях.
Новини, аналітика, ексклюзив – у нашому Телеграм-каналі! Приєднуйтесь! https://t.me/informagenstvopica
Єдиною їхньою проблемою сьогодні є логістика – ми щоночі влучно обстрілюємо мости, склади з БК, бази ворога тощо. Тобто, зараз росіяни мають проблеми в своєму тилу.
Що має робити Україна, аби не допустити замороження війни?
Ми все робимо правильно і заява нашої влади чітка – ніяких переговорів на цю тему не може бути. Це дуже правильно і адекватно. Щоправда, нам зараз дійсно бракує наступального потенціалу для швидкої деокупації наших земель, але це питання вирішується. Тобто, ми розуміємо, що Захід не надає нам зброю так швидко і в таких обсягах, в яким нам би хотілось, але це не тема для публічних дискусій. Проте я не маю сумнівів, що її нададуть. Я завжди кажу, що якби наші партнери хотіли нас «злити», вони б вже це зробили. До нас вже потроху приходить наступальна бронетехніка, вже є німецькі танки «Леопард» тощо. Як би ми скептично не ставились до заяв Данілова, який каже «не поспішайте», але більше сказати він не може. Тому ми нагромаджуємо свою наступальну силу і будемо діяти єдиним припустимим способом – вибивати ворога з України, а не точити з ним ляси про якісь замороження війни.
Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням:
- Курс долара, можливий дефолт і ріст цін: що очікує українців найближчим часом?
- Генерал Романенко: «Росіяни готують наступ на півдні України, американці «прокидаються»
- Російські ракети з території білорусі: як нам відповісти?
- Страх чи «блеф»: чому росія все частіше говорить про переговори з Україною? – думка експерта
- Куди може втекти путін, якщо програє війну з Україною?