Зеленський підписав закон про нацспротив і збільшення чисельності ЗСУ: деталі

Глава Української держави Володимир Зеленський під час заходів до Дня Сил спецоперацій підписав закони “Про основи національного спротиву” та про зміни до закону “Про чисельність Збройних Сил України”.

Про це інформує ОП.

“Ці закони мають безпосередній стосунок до Сил спеціальних операцій, які отримують важелі для розбудови руху опору, зможуть поповнити свої лави новими фахівцями й надалі посилювати свій внесок у зміцнення обороноздатності нашої держави…

Створення системи національного спротиву в Україні є потужним сигналом усім, що наша країна оборонятиметься, не допустить подій 2014 року і що захист України для нас – це всенародна справа”, – зазначив президент.

За словами Зеленського, заходи національного спротиву здійснюватимуться як на підконтрольній, так і на тимчасово окупованих територіях нашої держави.

Він додав, що закон “Про основи національного спротиву” впровадить систему підготовки населення до національного спротиву.

Також, за словами президента, документ дає змогу в разі потреби залучити все населення України до захисту рідної землі.

Про закон: 

Документ урегульовує розвиток територіальної оборони, організації руху опору і відповідної підготовки громадян України до національного спротиву.

Чисельність ЗСУ збільшується на 11 тис.: 10 тис. – для військ територіальної оборони і 1 тис. – для сил спеціальних операцій.

Сили територіальної оборони виводяться зі складу сухопутних військ ЗСУ і отримають окреме фінансування, пише УП.

Закон визначає такі поняття як “національний спротив“, “територіальна оборона”, “рух опору”, “добровольче формування територіальної громади” тощо.

Читайте також: