Чому Казахстан дав публічний «ляпас» росії? – думка експерта

Нещодавно президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв в відмовився визнати «ДНР» і «ЛНР». Так, відповідаючи на запитання російської пропагандистки маргарити симоньян під час пленарного засідання на Петербурзькому міжнародному економічному форумі, він назвав незаконні збройні угруповання «днр» та «лнр» квазідержавними територіями. Що цікаво, відбулось це у присутності президента росії владіміра путіна.

Директор Центру суспільно-інформаційних технологій та політолог Валерій Димов розповів, чому Казахстан зайняв таку позицію і чим це може обернутись для росії.

Про це він розказав у ексклюзивному коментарі для ІА «ПІКА».

Чому Казахстан зайняв таку позицію?

По-перше, я хочу відзначити, як саме це відбулось: цю заяву президент Казахстану зробив у петербурзі на так званому міжнародному форумі, де були таліби і якийсь там гауляйтер пушилін. Фактично, єдине, що цей захід робило міжнародним, це присутність  президента Токаєва. І він біля путіна заявив, що не визнає не лише «рейхскомісаріати» «лнр» та «днр», а й незалежність південної Осетії та Абхазії. Тобто, це були публічні заяви щодо непідтримки курсу росії. Казахи добре знають, що москва має плани створити подібні квазідержави і на території самого Казахстану, тому ці публічні заяви є навіть погрозами росії. Вони означають, що якщо рф спробує щось таке вчинити у Казахстані, то нарветься на спротив і навіть відсіч.

Чи можна вважати, що це кінець ОДКБ?

Така позиція Казахстану передбачає не лише вихід з ОДКБ, а й протистояння проти росії. Публічна непідтримка рф – це автоматична підтримка України. Крім того, Токаєв заявив, що це не росія допомогла Казахстану навести лад в своїй країні, а саме ОДКБ, що також віддаляє ці дві держави.

Ексклюзивні новини у нашому Телеграм-каналі! ! Приєднуйтесь! https://t.me/pika_net_ua

Тому ми можемо стверджувати, що Казахстан виходить із «сірої» зони, він буде продовжувати використовувати росію там, де йому треба, але бути сателітом путіна він не хоче. Казахам вигідна росія з огляду на те, що саме через неї ця країна експортує дві третини своєї нафти, але у них є свої інтереси, які, м’яко кажучи, не збігаються із російськими. А в умовах агресії, коли кожна країна має визначатись, на чиєму вона боці, Казахстан заявив, що він не на боці росії, а значить він за демократію, цивілізацію, Україну і силу права, а не право сили. Тому навіть офіційно не виходячи з ОДКБ чи СНД, Казахстан чітко заявляє про те, що ця країна не підтримуватиме росію, а отже підтримує Україну. Так само Токаєв відмовився і від зняття санкцій проти росії, бо розуміє, що тоді їх введуть проти його держави, а це похитне їхню економіку. Таким чином Казахстан пориває із економічною залежністю від москви.

Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням: