Чи закриє Польща небо над заходом України? – думка експерта

Нещодавно колишній глава Бюро національної безпеки Польщі, генерал Станіслав Козей заявив, що російські ракети занадто близько підлітають до кордонів НАТО. Це можна використати як аргумент для того, щоб західна протиповітряна оборона взяла під захист небо над заходом України. “Це залежить від Заходу. Наскільки він буде рішучий, як довго і наскільки сильно підтримуватиме Україну. І я говорю не лише про нинішню форму підтримки, а й, можливо, про більш оперативне втручання”, – сказав генерал.

Військовий експерт Інституту майбутнього Іван Ступак розповів, яку саме територію може закрити Польща та чи піде вона на таке.

Про це він розповів у коментарі для ІА «ПІКА».

Яким чином Польща може закрити небо над заходом України?

По-перше, я впевнений на 100%, що тут мова не йде про закриття неба над нами за допомогою польських літаків. Тобто, це точно не означає, що з території Польщі будуть злітати їхні літаки, перетинати кордон з Україною і тут збиватимуть російські ракети. А все тому, що тоді це вже буде пряме протистояння між країнами НАТО та росією. Тож я впевнений, що «натівці» на таке не підуть. Перепрошую за цинізм, але скажу прямо: протистояти рф через таку «прокладку» як Україна вони можуть, але Альянс зробить усе, щоб лишити свої «руки чистими».

Тому єдиний варіант, який я бачу, це системи протиповітряної оборони. Так, тут теж є зіштовхування ППО НАТО та російських ракет, але це набагато менше, ніж польський пілот на польському літаку над територією України. Тому, найімовірніше, мова йде про системи ППО Patriot, які можуть «розтягнутись» і на деякі інші території України.

Про які межі йдеться?

Системи Patriot покривають приблизно 80 км. Я малював собі на карті, що це означає, якщо поляки розмістять їх впритул до кордону з Україною. Таким чином вони зможуть закрити Яворів, Ковель, Великі Мости та інші стратегічні міста, які знаходяться на заході Львівщини та Волині. Тому про сам Львів наразі ми не говоримо, але значна частина області буде у безпеці. А що стосується Волині, то це ще б суттєво скувало поле для «маневрів» білорусі.

Що нам це дасть?

Це буде велика територія, яка буде у безпеці, тому це дуже важливо. Ми зможемо розміщувати тут нафтобази, які дуже швидко будуються, склади зі зброєю, гуманітарні штаби тощо. Це б дуже нам полегшило життя, бо банально наші військові та аграрії мали б набагато менше проблем із пальним.

Чи піде на таке Польща?

Сама Польща на це піде із легкістю. Навіть якщо там буде якась перепона від ЄС чи НАТО, то ця держава може дати нам в оренду власні прикордонні території, на яких ми змогли б розташувати вищезгадані бази і забезпечити безперервний транзит необхідних вантажів. Це небагато – 20-100 гектарів землі та й все.

Ексклюзивні новини у нашому Телеграм-каналі! ! Приєднуйтесь! https://t.me/pika_net_ua

Проте, якщо вже говорити про якусь консолідовану допомогу, то тут можуть виникати проблеми. Тобто, навіть якщо Польща захоче зробити такий крок, їй можуть не дозволити. Ми вже бачили ситуацію, коли нібито всі країни готові постачати нам озброєння, а потім одна Швейцарія не дає на це згоди, і весь ланцюжок ламається.

Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням: