«До осені нас чекають нові потрясіння»: експерт про можливу відставку німецького канцлера Шольца

Днями у німецькій політиці назрів новий скандал: на партійній вечірці, де також був канцлер Олаф Шольц, деяким дівчатам могли підмішати «речовини для зґвалтування». Так, кримінальна поліція Берліна розпочала розслідування «за фактом завдання небезпечних тілесних ушкоджень». У поліції заявили, що у їхнє розпорядження потрапили повідомлення із внутрішнього чату СДПН, з яких стало зрозуміло, що інцидент із вечіркою стався 1 липня. При цьому на вечірці окрім самого канцлера Шольца були присутні приблизно 1000 осіб, серед яких депутати, співробітники Бундестагу та виборчих округів. Тобто, невдовзі після відставки прем’єра Британії Бориса Джонсона подібна доля може спіткати й Шольца, спільну мову з яким Україна тільки-но почала знаходити.

Політичний аналітик Олександр Антонюк розповів, хто стоїть за цими скандалами та чим вони можуть обернутись для нас.

Про це він розповів у коментарі для ІА «ПІКА».

Звідки «ростуть ноги» цих політичних скандалів?

Фактично, сьогодні всі ці скандали і відставки вигідні лише одній країні у світі – росії. Якщо з Джонсоном все зрозуміло – там на першому плані саме внутрішня конкуренція між політиками та партіями – то в Німеччині причини більш незрозумілі. І це також дає нам всі підстави вважати, що тут не обійшлось без російських лобістів. Тим більше, що Німеччина дуже корумпована російськими грошима, на яких деякі політики роблять цілі кар’єри. Тому я вважаю, що до осені всі ці ситуації будуть все більше розхитуватись, а може й навіть обростатимуть новими подробицями. Гадаю, найбільш «спекотним» періодом для європейської політики стане осінь. Наступними можуть бути Франція, Італія та інші сильні держави, які підтримують Україну.

Як можлива відставка Олафа Шольца вплине на Україну?

Тут також є різниця, якщо порівнювати з тією ж Британією. Там все зрозуміло: ми більш-менш знаємо, хто є реальними претендентами на крісло прем’єра, і ці кандидати мають проукраїнську позицію, тому тут нам не варто чогось боятись. У Німеччині все по-іншому, бо ми нічого не знаємо. Вони звикли протягом багатьох років не змінювати канцлера, скандал звалився, «як сніг на голову», а кандидати на посаду можуть бути найрізноманітнішими. Також не варто забувати, що значна частина німецьких політиків мають зв’язки із росією та їхніми бізнесовими колами. Тому для того, щоб якось судити, як відставка Шольца вплине на нас, треба буде глянути, хто обійме цю посаду.

Але загалом, будь-яка політична дестабілізація у Європі зараз аж ніяк не грає нам на руку. Ці держави увійшли в антипутінську коаліцію і ми, як-не-як, починаємо знаходити із ними спільну мову. Тому для нас найкраще, аби все залишилось так, як є сьогодні.

Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням: