«Допомога по ленд-лізу може тривати місяцями» – Романенко розповів деталі

Кандидат військових наук і генерал-лейтенант у відставці Ігор Романенко розповів, скільки може тривати передача зброї від США до України за ленд-лізом.

Про це він розказав у ексклюзивному коментарі для ІА «ПІКА».

Як працює ленд-ліз?

Ми даємо запит США щодо озброєння, якого потребуємо, а тоді кожен з них проходить перевірку по чотирьох питаннях у їхньому міністерстві оборони. Америка перевіряє, наскільки нам необхідна така зброя, чи не порушить їхню безпеку те, що вони нам її нададуть, чи це разова допомога, чи системна тощо. Також, якщо США не захоче надати нам якусь зброю, вона відправить нам варіанти альтернативи, а це теж додатковий час. Крім того, чим сучасніша техніка буде до нас надходити, тим довше треба буде її опановувати. Тому загальний підхід і схема такі, але їхня реалізація передбачає додаткові проблеми і виклики. Відтак ленд-ліз просто спростить процедуру надання нам зброї і для цього треба, щоб ми зробили запит, а США захотіли його задовольнити.

Скільки треба часу, щоб до нас почала надходити зброя за програмою ленд-лізу?

Ексклюзивні новини у нашому Телеграм-каналі! Приєднуйтесь! https://t.me/pika_net_ua

Війна – це дуже непростий час, коли нам усім хочеться вірити в ілюзії, але цього необхідно якнайшвидше позбавлятись. Ми маємо бути максимально прагматичними і мудрими. Тому не варто очікувати, що нам на голову «манна небесна» впаде одразу ж після підписання якогось документу. Ленд-ліз – це документ, який надає президенту США можливість швидко й ефективно надавати нам допомогу. Але, по-перше, допомога почалась і до ленд-лізу; по-друге, після підписання цього документу, має пройти ще 2 місяці, щоб закон вступив у дію згідно законодавства Америки. Тому це чудова новина, але вона не означає, що в нас відразу настане мир і перемога. «На папері» все швидко, але у житті це може тривати місяцями.

Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням: