“Новий формат співпраці європейських держав”: чи потрібний він Україні? Думка політолога

Україна на сьогодні зацікавлена в інтеграції до ЄС перш за все, проте можна обговорювати і варіанти вступу до інших європейських об’єднань.

Про це у коментарі для ІА «ПІКА» розповів політолог Петро Олещук.

Зазначимо: Президент Франції Еммануель Макрон запропонував створити новий формат співпраці європейських держав, який був би відкритим у тому числі для України та Британії.

За словами експерта, створення такого союзу – це поки міркування Макрона. Проте тут є певна насторога з боку українців.

«Ми вже почули заяву очільника МЗС України Дмитра Кулеби, який сказав, що Україна чекає на одержання статусу кандидата в члени ЄС вже найближчим часом та відповідно на успішну інтеграцію до Євросоюзу, – зазначив він. – Тому будь-які альтернативні формати у нас, очевидно, сприймають зі скепсисом. Так само, як і тезу Макрона про те, що інтеграція України до ЄС може бути дуже довгою».

При цьому експерт додав: «Позиція України досить чітка: враховуючи те, що наша держава є де-факто на сьогодні єдиною країною в Європі, яка відстоює європейські цінності зі зброєю в руках та платить за це дуже високу ціну, ми маємо повне моральне право очікувати на швидку інтеграцію до ЄС без будь-яких проміжних пунктів. Ціль доволі амбітна, але достатньо реальна».

Ексклюзивні новини у нашому Телеграм-каналі! Приєднуйтесь! https://t.me/pika_net_ua

Варіанти таких союзів, вважає Олещук, як запропонований Макроном, в принципі можна обговорювати, але не як замінник ЄС, а швидше доповнення, щоб справді усі європейські країни мали формат для взаємодії.

Чому саме зараз Макрон запропонував створення такого союзу?

«Можливо, таким чином Макрон прагне повернути відповідні французькі претензії на європейське лідерство і очолити певні інтеграційні процеси, адже бачить себе спадкоємцем великих лідерів Франції минулого», – уточнив політолог.

Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням: