Політтехнолог Тарас Загородній розповів, чого очікувати від Олександра Клименка, який має стати новим керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Про це експерт сказав у коментарі ІА «ПІКА».
Зазначимо: Конкурсна комісія з обрання керівника САП затвердила результати конкурсу, найбільше балів набрав детектив Національного антикорупційного бюро Олександр Клименко, він має стати новим очільником САП.
Олександр Клименко – детектив Національного антикорупційного бюро. За час роботи в НАБУ Клименко розслідував кримінальні провадження щодо екс-нардепа-втікача Олександра Онищенка, колишнього керівника Державної фіскальної служби Романа Насірова, а також заступника голови Офісу президента Олега Татарова. Він очолював групу прокурорів у справі екс-заступника секретаря РНБО Олега Гладковського.
«Клименко – людина Ситника, який бив байдики всі роки. Він також порушив принцип конфлікту інтересів, оскільки зараз він – заступник голови НАЗК. Тому коли антикорупціонери самі порушують ті правила, які прописали, і розповідають про боротьбу з корупцією, в мене взагалі немає жодних очікувань від їхньої роботи. Тому я вважаю, що це буде профанація і кругова порука, а не робота і про жодну ефективність роботи йтись не буде», – розповів експерт.
І додав: «Також кандидатуру Клименка має затвердити генпрокурор, а не в.о. генпрокурора. І взагалі у скепсис до роботи НАБУ і САП, адже я бачу протягом семи років суцільні розбірки між цими двома відомствами у плані «хто кому рабінович» і хто має ким керувати. Тож я вважаю, що потрібно здійснити аудит, в тому числі правоохоронних органів за відповідними нормальними критеріями:
- скільки було порушено кримінальних справ;
- скільки було запрошено дозволів на негласні слідчі дії або прослуховування і відповідно за цими фактами порушено кримінальних справ;
- скільки справ дійшло до суду, а скільки закрили через «відсутність складу злочину»;
- скільки кримінальних справ дійшли до вироку тощо.
Тільки тоді ми зрозуміємо: куди витрачають кошти, чому ця структура неефективна, але жоден високопосадовець до цього часу не був притягнений до відповідальності. Так, бачимо розквіт корупції навіть у таких «реформаторських» структурах як «Нафтогаз», зловживання у банківській сфері тощо. Це типовий приклад менеджменту, коли невідомо чим займаються структури, бо там знають, що ніхто за це не спитає.
Новини, аналітика, ексклюзив – у нашому Телеграм-каналі! Приєднуйтесь! https://t.me/informagenstvopica
Тому я песиміст, адже протягом семи років ж нічого потрібного не відбувалося. І взагалі у цьому разі був конфлікт інтересів: представник від НАБУ не мав права йти працювати в САП, адже це дві різні структури, які повинні контролювати роботу одна одної».
Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням:
- Діагноз «русскій або «за кораблем»! Чому росіян невдовзі закриють у залізному «гетто»
- Чи потрібно усіх представників державної влади перевіряти на співпрацю з рф? Політолог назвав нюанси
- «Після того, як виженемо усіх «п***сів», будемо вимушені взятись за менших «півників» – рок-музикант Олександр Чемеров
- Чи судитимуть рашистських виродків?
- Чому ленд-ліз ще не працює і звідки ми отримуємо зброю?
- Формальність чи нові загрози: чому посольство США попросило своїх громадян виїхати з України?
- “Показати чергову велич”: військовий експерт розповів про новий воєнний план путіна
- «Залучали кримінальників, наркоманів і алкоголіків»: Чому у рф знову формують «добровольчі батальйони»?