«Профанація і кругова порука»: експерт розповів, чого очікувати від Клименка на посаді голови САП

Політтехнолог Тарас Загородній розповів, чого очікувати від Олександра Клименка, який має стати новим керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Про це експерт сказав у коментарі ІА «ПІКА».

Зазначимо: Конкурсна комісія з обрання керівника САП затвердила результати конкурсу, найбільше балів набрав детектив Національного антикорупційного бюро Олександр Клименко, він має стати новим очільником САП.

Олександр Клименко – детектив Національного антикорупційного бюро. За час роботи в НАБУ Клименко розслідував кримінальні провадження щодо екс-нардепа-втікача Олександра Онищенка, колишнього керівника Державної фіскальної служби Романа Насірова, а також заступника голови Офісу президента Олега Татарова. Він очолював групу прокурорів у справі екс-заступника секретаря РНБО Олега Гладковського.

«Клименко – людина Ситника, який бив байдики всі роки. Він також порушив принцип конфлікту інтересів, оскільки зараз він – заступник голови НАЗК. Тому коли антикорупціонери самі порушують ті правила, які прописали, і розповідають про боротьбу з корупцією, в мене взагалі немає жодних очікувань від їхньої роботи. Тому я вважаю, що це буде профанація і кругова порука, а не робота і про жодну ефективність роботи  йтись не буде», – розповів експерт.

І додав: «Також кандидатуру Клименка має затвердити генпрокурор, а не в.о. генпрокурора. І взагалі у скепсис до роботи НАБУ і САП, адже я бачу протягом семи років суцільні розбірки між цими двома відомствами у плані «хто кому рабінович» і хто має ким керувати. Тож я вважаю, що потрібно здійснити аудит, в тому числі правоохоронних органів за відповідними нормальними критеріями:

  1. скільки було порушено кримінальних справ;
  2. скільки було запрошено дозволів на негласні слідчі дії або прослуховування і відповідно за цими фактами порушено кримінальних справ;
  3. скільки справ дійшло до суду, а скільки закрили через «відсутність складу злочину»;
  4. скільки кримінальних справ дійшли до вироку тощо.

Тільки тоді ми зрозуміємо: куди витрачають кошти, чому ця структура неефективна, але жоден високопосадовець до цього часу не був притягнений до відповідальності. Так, бачимо розквіт корупції навіть у таких «реформаторських» структурах як «Нафтогаз», зловживання у банківській сфері тощо. Це типовий приклад менеджменту, коли невідомо чим займаються структури, бо там знають, що ніхто за це не спитає.

Новини, аналітика, ексклюзив – у нашому Телеграм-каналі! Приєднуйтесь! https://t.me/informagenstvopica

Тому я песиміст, адже протягом семи років ж нічого потрібного не відбувалося. І взагалі у цьому разі був конфлікт інтересів: представник від НАБУ не мав права йти працювати в САП, адже це дві різні структури, які повинні контролювати роботу одна одної».

Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням: