Смешко назвав “профанацією” слова Данілова про ухвалення першого за час незалежності плану оборони України

Українська влада серйозно не займалася оборонною стратегією нашої держави.

Про це розповів ексголова Служби безпеки України Ігор Смешко в інтерв’ю “Апострофу”.

“Мене насторожує те, що секретар РНБО (Ради нацбезпеки і оборони. – “ГОРДОН”) [Олексій Данілов] робить заяву про те, що вперше за 30 років ми ухвалили план оборони. Це профанація, а закон України про оборону з 1991 року, хіба він ніякого відношення до оборони не має? А нічого, що, згідно із цим законом, щороку в Генеральному штабі повинні затверджувати план стратегічного застосування ЗСУ?”, – заявив Смешко.

Ексголова СБУ задумався над питанням, “що ж собою являє цей перший за всю історію незалежної України план оборони”.

“Узагалі, за визначенням, такий план не може прийматися на засіданні РНБО, оскільки в його склад входить багато цивільних міністрів, далеких від військової справи”, – пояснив політик.

Він стверджує, що із 2005 року не знає “жодного міністра оборони, котрий би поставив питання перед вищим військовим керівництвом країни, якою є наша оборонна стратегія з урахуванням того, що ми не є членом будь-якого військово-політичного союзу, і як ми можемо створити глибоко ешелонований, динамічний захист, якщо Україну атакують по всій території”.

За словами Смешка, своєю агресією проти України “Росія фактично відкрила “скриню Пандори”.

“140 млн не можуть завоювати 40 млн. Зайти можуть, окупувати територію можуть, але як вони вийдуть із цієї ситуації? Виграти війну в нас неможливо, і в Кремлі це теж розуміють. Але нам від цього не краще, якщо раптом цар прийме рішення, а ми своєю слабкістю спровокуємо, і перейде в активну фазу війни. Ми повинні до цього готуватися, ми своєю силою повинні виключити цей варіант”, – вважає ексголова СБУ.

Читайте також: