Політолог Ігор Петренко розповів, чи звинувачення конгресвумен Спартц у бік очільника ОП Єрмака позначиться на відносинах Штатів і України та які можуть бути причини такого конфлікту.
Про це Петренко сказав у коментарі для ІА «ПІКА».
Зазначимо, за даними ЗМІ і за визнанням самої Спартц, відносини з офіційним Києвом у неї не дуже складалися. А кульмінацією цих проблем став лист конгресвумен до президента США Джо Байдена з проханням надати пояснення щодо контактів з главою Офісу президента України, а також блок звинувачень на адресу Андрія Єрмака щодо ухвалення низки рішень, які завдали шкоди країні та принесли вигоду Путіну.
«Цей скандал жодним чином не позначиться на відносинах США і України. Треба розуміти, що позиція однієї конгресвумен не є позицією ні Білого дому, ні Держдепу, ні навіть партії, яку вона представляє», – зауважив політолог.
І додав: «На сьогодні Єрмак займається напрацюванням рекомендацій щодо санкційної політики проти рф, що є дуже відповідальною місією. Також лінія Єрмак-Міллі (командувач Командування сил армії США, – ред.)-Залужний займаються питанням озброєння та темою «Рамштайну». При цьому Єрмак є учасником групи, яка займається напрацюванням гарантій безпеки для України. Тому, зважаючи на ту велику кількість інформації та взаємодії на найвищому рівні з представниками світових держав, ставити під сумнів питання про якісь «російські зв’язки» Єрмака доволі смішно. Адже всіх вже давно перевірили і зробили висновок, що можна продовжувати співпрацю».
Які тоді причини такої заяви?
Щодо такої позиції і висловлювань Спартц, за словами Петренка, є декілька моментів.
«У республіканській партії є крило так званих «трампістів», а ексочільник США Трамп дуже хоче повернути собі вплив, тому вся ця ситуація спрямована на те, щоб підірвати довіру до Байжна і демократів перед виборами в листопаді», – продовжив експерт.
«Сам цей скандал на перевірки і особистості в Україні впливати не буде, але гальмування постачання озброєння може спричинити», – вважає Петренко.
Ексклюзивні новини у нашому Телеграм-каналі! ! Приєднуйтесь! https://t.me/pika_net_ua
При цьому, на його думку, цікаво, що в Україні опозиційні сили просували ті ж теми, що зараз озвучила Спартц: щодо Єрмака, «вагнергейту» та ін. Тому може бути й таке, що зацікавлені особи з України могли використати конгресвумен як своєрідний «корисний елемент». Тож весь цей скандал може бути певною політичною інтригою і грою. Тим більше, що росія так само не спить.
Чи може хтось з представників української влади підтримувати зв’язки з рф?
«Якби США, Британія і НАТО мали інформацію з приводу того, що в ОП чи уряді є люди які можуть бути російськими агентами, їх би вже або на цих посадах не було, або не було би жодної співпраці з Україною.
Можливо, Спартц вирішила «хайпанути» або була простимульована певними політиками з України, або ж це просто гра «трампістів», спрямована на американського виборця», – резюмував Петренко.
Довідка:
Вікторія Спартц – перша представниця американського Конгресу, яка народилася в Україні, переїхала до США і досягла аж таких висот у американській політиці. Вибори до Палати представників вона вперше виграла у 2020 році, за списками Республіканської партії та за підтримки президента Дональда Трампа, і за своєю риторикою є представницею найбільш консервативного трампістського крила партії.
Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням:
- Діагноз «русскій або «за кораблем»! Чому росіян невдовзі закриють у залізному «гетто»
- Чи потрібно усіх представників державної влади перевіряти на співпрацю з рф? Політолог назвав нюанси
- “Наступатимуть росіяни, а білоруси займатимуть території”: експерт розповів про ймовірний наступ ворога з півночі
- Чи вдарить Україна по Кримському мосту? Військовий експерт розповів про доцільність таких дій
- Чи стане «декларація порозуміння» між УПЦ і ПЦУ початком створення справді Єдиної церкви в Україні? Аналітик розповів деталі
- «Вперше від початку повномасштабної війни ми маємо артилерійську перевагу»: військовий експерт про «паузу» на Донбасі
- “Це також наука”: чи варто українським дітям повертатися за парти?