«Вступ України до ЄС через 15-20 років»: чи боїться нас Захід? – думка експерта

Нещодавно Держсекретар Франції у справах Європи Клеман Бон заявив, що на вступ України до Євросоюзу піде “15 чи 20 років”.

“Ми маємо бути чесними. Якщо ви говорите, що Україна збирається вступити до ЄС через шість місяців, рік чи два, ви брешете, – сказав Клеман Бон під час інтерв’ю для Radio J. «Можливо, це відбудеться через 15 чи 20 років, це забере багато часу”.

Політолог Денис Богуш пояснив, із чим пов’язана така риторика Заходу.

Про це він розповів у ексклюзивному коментарі для ІА «ПІКА».

Чому Франція має таку позицію щодо вступу України до Євросоюзу?

Будь-який колективний орган має різні думки і кожна держава захищає власні державні інтереси. Якщо говорити про військову техніку та санкції, то ми бачимо, що у більшості військового оснащення росії сьогодні використовується німецька та французька електроніка. Танки, броньовані машини, дрони та багато іншого озброєння має обладнання з Європи. Тобто, Франція і Німеччина давно співпрацювали з росією навіть попри загальноприйняті санкції. Тому зрозуміло, що ці країни не будуть притримуватись дуже проукраїнської позиції, бо їхні зв’язки з рф є дуже тісними та різноплановими.

Виходячи із цього, можна припустити, що саме ці країни можуть блокувати рішення Європейського Союзу. Пригадайте, що саме Німеччина і Франція блокували передачу нам зброї і багато інших речей. Ці держави мають проросійську позицію, хоч вона зараз і ослабла.

Також існує думка, що Європа починає боятись Україну, бо після перемоги над росією ми можемо зайняти одне з провідних місць у Євросоюзі. Чи правда це?

Ексклюзивні новини у нашому Телеграм-каналі! ! Приєднуйтесь! https://t.me/pika_net_ua

Ясна річ, вся Європа починає нас боятись. Наша територія, кількість і якість армії – це серйозні аргументи на міжнародному майданчику. Наприклад, після розпаду срср українська армія була однією з найпотужніших в Європі, а зараз ми до цього повертаємось. Зрозуміло, що ЄС не хоче, аби ми були сильною державою, голос якої не можна ігнорувати. Проте зараз так вийшло, що дії росії змусили похитнутись навіть найсильніші проросійські настрої різних країн. Крім того, якби москва розпочала таку війну проти будь-якої іншої країни Європи, вона б не протрималась стільки часу, як ми, а Україна ще й перемагає. Наш народ дуже сильний і цього неможливо не помітити. Тому тепер у Заходу немає шансів не визнати нашу міць та вагомість на політичній карті Європи.

Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням: