Вступ України до ЄС: чому нас підтримує лише Італія та що буде на найближчому саміті? – думка експерта

Нещодавно прем’єрміністр Італії Маріо Драгі на прес-конференції за підсумками саміту ЄС заявив, що «всі великі країни Європейського Союзу проти надання Україні статусу кандидата на вступ до Євросоюзу». За словами політика, лише Італія підтримує Україну в цих питаннях.

Політолог Петро Олещук розповів, чому нас не підтримують інші країни та яким може бути рішення Євросоюзу в цьому питанні.

Про це він розказав у ексклюзивному коментарі для ІА «ПІКА».

Про які країни, найімовірніше, говорив Маріо Драгі?

У першу чергу він мав на увазі Німеччину і Францію, з якими ми вже давно ведемо діалоги на цю тему. Проте, під час останнього візиту Міністра закордонних справ Франції до Києва вона заявила, що ця держава підтримає рішення надати Україні статус держави-кандидата до вступу в ЄС. Тому залишається Німеччина, яка найбільше «крутить носом» у цьому питанні, то погоджуючись, то відмовляючи нам. Це ще може бути Іспанія, але про неї нам нічого не відомо і з якимись заявами «за» чи «проти» нашого вступу вона не виступала.

Чому ці країни проти?

У першу чергу це пов’язано із тим, що вони вбачають для себе якісь ризики, якщо Україна увійде до Європейського Союзу. Це можуть бути фінансові ризики, наприклад. Також це може бути політичною інерцією, бо саме ці країни постійно стверджували, що в таких питаннях не треба поспішати і так далі. Тобто, мотиви можуть бути зовсім різними.

Але тут є ще один нюанс: ми пам’ятаємо, як Зеленський диктував моду в Європі, коли навіть Макрон намагався одягатись схоже до нього. Він став найвпливовішою людиною року за версією журналу Times і з ним дійсно рахуються лідери всього світу. Крім того, суспільства держав Євросоюзу на боці України, а це теж тисне на влади цих країн. Тому я вважаю, що багато хто просто боїться, що Україна матиме великий політичний вплив у Європі, якщо стане членом ЄС.

Чи може це обернутись проблемами для України?

Ці мотиви змінюються дуже швидко і це не є якесь остаточне рішення чи істина в останній інстанції. Те, що озвучено сьогодні, є проміжною позицією, яка може бути предметом для подальших переговорів. Тобто, наразі це просто розмови і позиція будь-якої країни може змінюватись ледь не щодня. Особливо, якщо врахувати, що війна триває і фронт є активним.

Ексклюзивні новини у нашому Телеграм-каналі! Приєднуйтесь! https://t.me/pika_net_ua

Як має вчиняти наша влада у цих питаннях?

Українська влада налаштована рішуче і це дуже добре. Україна в особі міністра Кулеби та президента Зеленського, який нещодавно виступав на саміті Євросоюзу, заявила, що ми не зацікавлені в якомусь «сурогаті», а чекаємо конкретики. Іншими словами, ми очікуємо надання нам статусу кандидата найближчим часом. Ми серйозно займаємось цим напрямком – від уряду до президента. Тому я думаю, що думка сильних держав Євросоюзу буде все більше схилятись на наш бік. Заявка України на вступ буде розглядатись наприкінці червня, а це достатньо часу, аби переконати будь-кого.

Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням: