Чому Порошенка не випускали за кордон і які це матиме наслідки? Відповідь експерта

Політтехнолог Ярослав Макітра розповів, чи справді експрезидентові України Петрові Порошенку так важливо було зараз виїжджати за кордон та чому його не випускали з країни.

Про це Макітра сказав у коментарі ІА «ПІКА».

Зазначимо: Порошенко звернувся до чинного глави держави Володимира Зеленського, щоб запевнити, що опозиція разом із владою працює на зміцнення України. За словами політика, він прямує на конгрес та саміт Європейської народної партії в Роттердам. Своїми цілями Порошенко назвав: надати Україні статус кандидата на членство в ЄС уже в червні, підтримати Україну у війні проти Росії, надання фінансової допомоги Україні та схвалення “Плану Маршалла 2.0” для післявоєнної відбудови.

«Відповідь на питання про те, наскільки Петру Порошенкові було важливо бути фізично присутнім на відповідних заходах за кордоном, а чи просто важливо було просто перетнути кордон, ми отримаємо вже невдовзі. Варто зауважити, зараз багато питань вирішують в онлайн-форматі навіть керівники держави. Хоча Порошенко і має право на виїзд за кордон, оскільки немає обмежень по кримінальній справі тощо», – сказав експерт.

Чому Порошенка не випускали за кордон?

Ексклюзивні новини у нашому Телеграм-каналі! ! Приєднуйтесь! https://t.me/pika_net_ua

«Можлива, була спроба демонстрації того, що Порошенко намагається виїхати після свідчень медведчука. А це для його політичних опонентів вигідна позиція. Але все-таки зазначу, що історія із засіданням в межах роботи НАТО є серйозною, адже перебування Порошенка там сприяло би ухваленню тих чи інших рішень або ж навпаки – там порушували б певні внутрішньо-політичні питання. І стосовно цього виникає багато питань. В останньому випадку влада, можливо, боялася винесення якогось «внутрішнього сміття» в люди. Але все ж такі її дії дали можливість Порошенкові говорити про якесь можливе переслідування».

Але, вважає Макітра, через кілька днів ми побачимо, чи повернеться Порошенко в Україну, чи знайде причини не повертатися.

Які це матиме наслідки?

«До України зараз прикута велика увага і багато європейських чиновників та політиків приїжджають сюди. Але варто зазначити, що європейці спілкуються не з Порошенком чи Зеленським, а з Президентом України і особою, яка вирішує певні питання. І зараз Зеленський ухвалює рішення, подобається це комусь чи ні. Тобто варто зрозуміти: зараз важливішою є сама посада і дія людини на цій посаді, а не конкретна особистість, якщо ми говоримо про президенство. І не те, що хтось раніше перебував на цій посаді і вибудував певні особисті зв’язки – не найважливіше. Роль особистості у такому разі часто перебільшена. Спілкуються з тим, хто ухвалює рішення у державі.  Велика ж частина виборців Порошенка живе ще в парадигмі 2019 року і перебуває у виборчій кампанії: «або Зеленський, або Порошенко». Українське суспільство натомість вже зробило свій вибір», – резюмував політтехнолог.

Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням: