«Якщо Євросоюз придумає спрощену процедуру, Україна може вступити у ЄС до кінця року» – політаналітик
Нещодавно Президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна заповнила другу частину анкети-опитувальника для отримання статусу кандидата на членство в Європейському Союзі. Наскільки це наблизило Україну до Євросоюзу, розповів політичний аналітик Олександр Кочетков.
Про це він розказав у ексклюзивному коментарі для ІА «ПІКА».
Наскільки ми наблизились до вступу в Євросоюз?
Нам слід розуміти, що Євросоюз, як і НАТО, – це величезна бюрократична машина. А крім того, ми маємо війну, що теж ускладнює ці процеси. Всередині цих інституцій безліч людей вже носять якісь папірці, погоджують якісь резолюції і так далі, але це не означає, що процес прийняття України до ЄС пришвидшився. Так, суспільство у Європі налаштоване на підтримку України, їхні політики підлаштовуються під думку людей і роблять певні заяви, але бюрократія собі працює згідно з усіма правилами. Тому від нас вимагають написати відповіді на якісь питання, носяться з якимись анкетами, але це аж ніяк нас не просуває до вступу в Євросоюз. З юридичного погляду, ми знаходимось там само, де були і до повномасштабної війни.
До речі, про підтримку суспільства, як вона впливає на цей процес?
Єдине поле, де ми приблизились до країн ЄС – це ідеологічно-пропагандистське. Тобто, ми показуємо всьому світу, що Україна відстоює (причому, власною кров’ю) всі європейські цінності. Ми демонструємо власну прихильність до країн Європи, а їхні суспільства солідарні з нами. Але, знову ж таки, в юридичному сенсі ми ще дуже далеко.
А з іншого боку, такі наші дії спонукають рашистів тиснути на своїх сателітів, які починають не те щоби заважати нашому вступу до ЄС, а «виторговувати» для себе певні преференції. Я зараз маю на увазі Угорщину та інші держави, які почали «крутити носом» і вимагати додаткових умов для себе. Вони блокують голосування, мають право накласти вето і таким чином, як мінімум, відтягують усі позитивні для нас рішення. Тому вони й «торгуються», бо хочуть отримати певні вигоди за підтримку або непідтримку України.
Як нам вступити до ЄС і коли це буде?
Ексклюзивні новини у нашому Телеграм-каналі! Приєднуйтесь! https://t.me/pika_net_ua
Якщо Євросоюз придумає якусь спрощену процедуру, то я вірю, що ми можемо до нього вступити навіть до кінця поточного року. Так, це дійсно реально, але якщо не буде рішення про певну скорочену процедуру, то за тою, яка існує сьогодні, наш вступ триватиме роками. Я вважаю, що точно не раніше 2024-го року і будь-якого рішення про спрощення нам вступу поки немає.
Наш вступ до Євросоюзу – це, фактично, питання введення енергетичного ембарго щодо росії. Якщо Європа найближчим часом буде одностайною в цьому питанні, то за тим самим шляхом можна буде домогтись їхнього позитивного голосування про наш вступ до ЄС. Якщо ж будуть проблеми з ембарго і якісь країни будуть його блокувати, то з високою ймовірністю, вони блокуватимуть і наше прийняття до Євросоюзу. Сьогодні це більше політичний процес.
Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням:
- «Зміїний буде або українським, або безлюдним»: чим цей острів для нас важливий? – Андрій Риженко
- «Посейдон» і «Сармат»: чи варто світу боятись нових ракет росії?
- Ядерний удар рф: реальність чи блеф?
- «Угорщина хотіла «ввести війська в Україну» і переозброїла армію»
- «Розгортається світова війна»: Жданов розповів, чому росія виводить війська з Сирії
- Що змінив би візит Байдена в Україну та як може відреагувати росія? Відповідь експерта