Нещодавно видання Reuters із посиланням на людей, які були присутні на зустрічі представників Європейського союзу, повідомило, що Італія та Угорщина хочуть, аби ЄС домагався припинення вогню в Україні та мирних переговорів з росією. Це суперечить позиції інших країн Євросоюзу, які мають намір зайняти жорстку лінію щодо москви на саміті 30-31 травня. Крім того, це вже далеко не перший випадок, коли Угорщина намагається блокувати негативні для росії рішення Союзу.
Міжнародний експерт Юрій Олійник розповів, чому ці країни так поводяться і чи може ЄС якось плинути на них.
Про це він розказав у ексклюзивному коментарі для ІА «ПІКА».
Чому ці країни озвучили таку позицію?
Ці країни переслідують власні інтереси, але в обох випадках ми маємо справу із дуже потужним впливом росії. Угорщина намагається вибити для себе певні преференції у вигляді додаткового фінансування з боку Європейського союзу. Крім того, ця країна залежна від російського газу, тому така її позиція не є дивною. А по-третє, ні для кого не секрет, скільки російських грошей було вкладено в політичну еліту Угорщини.
Що стосується Італії, то тут є інші причини. Багато політиків цієї країни мають давні приятельські стосунки з москвою і путіним персонально. Загалом, вони тут виступають як корисні ідіоти, але цю країну ми не можемо звинувачувати у стосвідсотковій орієнтації на росію.
Чи може ЄС знайти важелі впливу на ці країни?
На Угорщину – безумовно. Це не є якась дуже розвинена країна з великою армією. Так, вона торгується, але при бажанні та застосуванні певних санкцій щодо Угорщини чи її політичної верхівки, ця держава піддасться Євросоюзу. Орбан має таку риторику лише до того моменту, поки його країні нічого не загрожує. Тому я вважаю, що ЄС «втихомирить» Угорщину. Ця країна вже робить усе, що може, більше шкодити вона не здатна.
Ексклюзивні новини у нашому Телеграм-каналі! ! Приєднуйтесь! https://t.me/pika_net_ua
А от Італія – це складніша історія. Вона, разом із Францією та Німеччиною, є однією з трьох найпотужніших в економічному плані країн Євросоюзу. Її інтереси будуть враховуватись 100%. Тому тут треба шукати комплексний підхід, у першу чергу через італійське суспільство. Тобто, якщо на нашому боці будуть люди, то й влада Італії буде підтримувати нас.
Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням:
- Валерій Клочок: «США готуються ввести в Україну свою армію»
- На кого росія може обміняти захисників Маріуполя? Відповідь політолога
- «Вступ України до ЄС через 15-20 років»: чи боїться нас Захід? – думка експерта
- «Це лише «вступні титри», це ще навіть не зав’язка, я вже мовчу про кульмінацію» – відомий юрист про «справу Медведчука-Порошенка»
- Обмін, в’язниця чи примусова робота: що чекає на полонених росіян? – думка експерта
- «Це ще не загибель, але удар буде болісним»: економіст про зовнішні борги росії