Олег Баган, голова Науково-ідеологічного центру ім. Д.Донцова, закликає до створення Антиімперського Блоку Народів, аналогічно до того, який був заснований Організацією Українських Націоналістів:
«Воєнні події в Україні від 24-го лютого 2022 р., які оголили імперську сутність Росії, виразно показали стратегічні завдання перед нашою державою та нацією. Українська державність постала перед загрозою глобального характеру. Головним епіцентром цієї загрози є сам факт існування агресивної Російської імперії у вигляді «Російської Федерації», під назвою якої насправді діє авторитарний і шовіністичний режим клептократів. Зараз ця імперія сподівається створити новий великий геостратегічний вузол, головною «зв’язкою» якого мав би стати союз із Китаєм та наступний глобальний тиск цих двох супердержав на весь демократичний світ, передусім на великі країни Заходу. Центральною метою у цьому стремлінні є наступ на простір Середньо-Східної Європи, зламання Чорноморсько-Балтійської дуги демократичних держав – від Естонії до Болгарії. Військовий удар по Україні наноситься Москвою для того, аби «проламати» цю дугу у найважливішій зоні з геополітичного погляду.
Відтак ця глобальна геополітична ситуація довкола України підказує потребу створення Антиімперського Блоку Народів, аналогічно до того, який був заснований Організацією Українських Націоналістів 21 – 22 листопада 1943 р. під час національно-визвольної війни в умовах 2-ї Світової війни на 1 Конференції поневолених народів Східної Європи і Азії, яка відбулася в с. Будераж на Волині, в підпіллі, під прикриттям УПА. Першим головою АБН став Ростислав Волошин. Тоді участь в його організації взяли представники албанців, білорусів, болгарів, вірменів, грузинів, естонців, латвійців, литовців, словаків, туркменів, угорців, хорватів та чехів. Ідеологія та політична платформа АБН згодом послужила для ОУН зручним інструментом у веденні антиросійської, антиімперської, антикомуністичної діяльності протягом десятиліть. Ідеї та впливи АБН були одним із вагомих чинників для орієнтації світової політики в напрямку до протистояння московському імперіалізмові і були однією з кардинальних причин розвалу СРСР у 1991 р .
Сьогодні історичні умови повторюються. Агресивна міжнародна політика Росії є загрозою для миру і стабільності в усьому світі. Москва гуртує навколо себе терористичні, тоталітарні та маріонеткові режими в різних кінцях планети, в таких країнах, як Венесуела, Нікараґуа, Куба, Сирія, Північна Корея, Білорусь. Водночас сама Росія залишається тією ж «тюрмою Європи», як її визначали видатні мислителі й політики ХІХ ст. Україна повинна використати політичний досвід ОУН і створити новий Антиімперський Блок Народів з координаційним центром у Києві. Вже зараз треба розпочати політичні контакти з національно свідомими політичними елітами насамперед Татарстану, Башкортостану, Марі-Ел, Мордовії (Ерзя), Удмуртії, Чувашії, Калмикії, Кабарди, Чеченії (Ічкерії), народів Даґестану, Черкесії, Балкарії, Бурятії, Туви, Якутії. Насамперед потрібно створити інформаційні інтернет-ресурси російською мовою та подалі мовами названих народів, щоб регулярно вести полілог із ними в контексті розгортання спільної, всеєвразійської стратегії політичного змагання різних народів, які проживають в межах т. зв. «Російської Федерації», за їхнє повне національне звільнення та розвал Російської імперії.
Окремим напрямком та аспектом діяльності АБН мала б стати взаємодія між політичними елітами в просторі Середньо-Східної Європи, в тих країнах, які перебувають в зоні російської геополітичної загрози – від Фінляндії до Північної Македонії. У цьому просторі постійно діють різноманітні російські інформаційні та політичні чинники, які намагаються дестабілізувати політичну ситуацію в цих країнах та повернути її в бік до проросійських тенденцій. Також надскладною залишається геополітична ситуація в Середній Азії та Афганістані, в країнах Південно-Східною Азії – від М’янми до Індонезії, які зазнають атак різних неототалітаристських рухів та ідеологій, підтримуваних Росією та Китаєм.
Тож стратегія та пропаганда АБН має охоплювати весь простір Середньо-Східної Європи та Євразії, тобто ті географічні зони, де з особливою силою діють міжнародні, імперські впливи Москви. Політичні представництва АБН мають стати центрами перманентної протидії московському імперіалізмові на всьому цьому просторі. Лише кардинальний переустрій політичного простору нинішньої «Російської Федерації» може назавжди зупинити російський імперіалізм, забезпечити надійну свободу для України і всіх народів від Адріатики до Тихого океану».