Зеленський новини: в Україні з'явиться Рада з розвитку освіти

“Остання світова”: Зеленський звернувся до українців з нагоди Дня пам’яті і примирення (відео)

Глава Української держави Володимир Зеленський звернувся до українців з нагоди Дня пам’яті і примирення, яке відзначають 8 травня.

Він закликав вшанувати всіх співвітчизників, які захищали рідну землю і увесь світ від нацизму.

Також Президент нагадав, що у Другій світовій війні загинули понад вісім мільйонів українців — “більше, ніж населення Києва, Одеси, Харкова, Львова та Дніпра разом узятих”.

“Шість років війни. 2194 доби війни. Вибухи, постріли, окопи, поранення, голод, бомбардування, блокади, масові розстріли, каральні операції, окупація, концтабори, газові камери, жовті зірки, гетто, Бабин Яр, полон, примусові роботи. Вони загинули за те, щоб кожен із нас знав, що означають ці поняття, з книжок, а не з власного досвіду. Бачив це в кіно, а не на власні очі. Вони загинули за квиток у майбутнє для нас, для своїх дітей та онуків. І сьогодні діти й онуки мають знати, пам’ятати, цінувати це”, — сказав глава держави.

Президент також переконаний, що всі світові лідери мають показувати, що людство вивчило урок 1939-1945 років назавжди й не допустить подібного ніколи знову. За його словами, світ має сказати: “У 1939-1945 роках тривала остання світова війна”.

“Сьогодні наші мужні хлопці та дівчата боронять Українську державу, наш суверенітет і територіальну цілісність. Заради миру й процвітання незалежної України. Заради наступних поколінь”, — додав він.

Більше – у відео.

Раніше ми інформували: