Провідні діячі Республіканської партії США продовжують активно відстоювати підтримку України та доводити, що Росія – це ворог американської держави.
Про це пише Аскольд Крушельницький спеціально для Центру аналізу європейської політики (CEPA).
10 червня у Вашингтоні відбулася знакова конференція під назвою “Супротивники Америки: Російська реальність”, яка зібрала представників усього консервативного політичного спектра. Головна мета заходу – підкреслити, що підтримка України у війні з РФ є невіддільною частиною національної безпеки самих Сполучених Штатів.
Захід, організований докторкою Меган Моббс із консервативного “Форуму незалежних жінок”, мав на меті розвіяти поширене в Європі уявлення, нібито Республіканська партія повністю відмовилася від підтримки Києва. І хоча Дональд Трамп та його оточення призупинили фінансування і неодноразово критикували допомогу, настрої всередині партії набагато складніші та ширші.
“Вам не потрібно обирати між підходом “Америка понад усе” та моральною ясністю”, – заявила Моббс, назвавши Росію “підступною, корумпованою мафіозною державою”.
На конференції були присутні як затяті прихильники руху MAGA, так і республіканці, які відкрито агітували проти Трампа. Серед спікерів – колишній заступник держсекретаря Стівен Бігун, експосланник США в Україні генерал Кіт Келлог, колишній резидент ЦРУ в Москві Деніел Хоффман, експосол США в Україні Джон Гербст та інші впливові консервативні політики, аналітики і медійники.
Багато консерваторів розглядають Росію як частину “вісі зла”, що загрожує США, разом із Китаєм, Іраном та Північною Кореєю. Як влучно зазначив один з учасників: “Ви не зобов’язані любити Україну. Але якщо ви любите Америку, ви мусите підтримати Україну у війні з Росією”.
Генерал Кіт Келлог підкреслив, що серйозна стратегія “Америка понад усе” має визнати простий факт: Україна створила одну з найбільших, найбільш інноваційних та загартованих у боях армій у світі. Допомога Києву, за його словами, створює умови, які дозволять США зосередити більше уваги і сил на Індо-Тихоокеанському регіоні: “Це не благодійність. Це стратегія”.
Емоційним акцентом заходу став виступ чемпіона світу з боксу Олександра Усика. Він вщент розніс путінські наративи про “захист традиційних християнських цінностей”. Усик розповів про закатованих українських християн на окупованих територіях, про викрадених дітей, яким стирають ідентичність і готують до служби в російській армії. Його слова пролунали на тлі нещодавньої атаки РФ по Києво-Печерській лаврі
Окрему увагу на конференції приділили феномену українських військових інновацій. Нейт Венс, ветеран морської піхоти США, який воював в Україні як доброволець (і за сумісництвом двоюрідний брат віцепрезидента Джей Ді Венса) закликав Пентагон вчитися в українців.
Попри те, що значна частина республіканців підтримує ідею мирних переговорів і скорочення допомоги, соціологія показує: американці ненавидять путінський режим. За даними Pew Research, 84% виборців мають негативне ставлення до Путіна.
Останні успіхи України на полі бою та щоденні глибокі удари по території РФ руйнують імідж російського диктатора і дають надію тим республіканцям-“яструбам”, які прагнуть більш жорсткої політики щодо Кремля. Вже зараз у Конгресі лунає дедалі більше голосів на підтримку подальшого фінансування української армії.



