«росія нізащо не погодиться на екстракцію «Азову» – військовий експерт

Нещодавно в командуванні Національної гвардії України повідомили, що Українська влада працює над застосуванням процедури екстракції поранених військових та медиків з маріупольського заводу “Азовсталь”. Зокрема, над цим працює президент та інше керівництво держави, які намагаються залучити до допомоги світову спільноту. Крім того, командир маріупольських морпіхів Сергій Волина також закликав світ допомогти реалізувати процедуру екстракції. Про те, що передбачає екстракція і чи вдасться нам така операція розповів військовий експерт Михайло Жирохов.

Про це він розказав у коментарі для ІА «ПІКА».

Що таке екстракція, якщо говорити простими словами?

Екстракція – це переміщення віськових або цивільних людей з підконтрольної ворогові території до безпечної зони. Вона не має нічого спільного зі здаванням у полон. Реалізовують цю процедуру за домовленістю двох сторін і якоїсь третьої країни чи міжнародної організації, яка має забрати військовослужбовців. Тобто, у нашому випадку це виведення наших воїнів «Азову» із Маріуполя в нейтральну країну. Це може відбуватись під наглядом Червоного хреста, ООН чи тієї ж Туреччини, яка заявила про бажання це зробити.

Ексклюзивні новини у нашому Телеграм-каналі! ! Приєднуйтесь! https://t.me/pika_net_ua

Але головне тут те, що має бути згода обох сторін. Тобто, і росія, і ми маємо це погодити. Неможливо зробити екстракцію з одного боку, навіть якщо на таке погодиться «третя» сторона. Іншими словами, ні війська ООН, ні Туреччини не полізуть під кулі, якщо рф не дасть нам коридор.

Чи були подібні випадки в історії?

Якщо не говорити про Дюнкерк і Другу Світову війну в цілому, то екстракція використовувалась лише один раз. Це було в 1995-му році під час війни в Югославії, коли з анклаву Жепа виводили і військових, і цивільних. Тоді це відбувалось під наглядом військ ООН. До речі, там брали участь і українські миротворці.

Чи погодиться росія на екстракцію наших захисників Маріуполя?

Рішуче заявляю, що ні. Для них полк «Азов» – це абсолютно «фашистське» формування, проти якого вони нібито боряться. Як тоді вони зможуть випустити цих воїнів? Це буде величезний удар по внутрішній ситуації в росії, бо там реально досі живе багато «ура-патріотів», які підтримують путіна і цю війну. Вони дійсно вважають, що воюють із фашистами, а полк «Азов» для них його уособлює.

Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням: