Білорусь вже вдруге почала стягувати свою армію до кордону з Україною, а самопроголошений президент республіки заявив, що хоче мати свої «Іскандери». Крім того, міжнародна розвідка повідомляє, що найближчим часом путін спробує натиснути на лукашенка, щоб той відкрив ще один фронт в Україні, відрізавши нам постачання зброї із заходу. Військовий експерт Інституту майбутнього Іван Ступак розповів, чи піде Білорусь в наступ.
Про це він розказав у ексклюзивному коментарі для ІА «ПІКА».
Чи має лукашенко намір нападати на Україну?
Я дуже уважно переглянув нараду лукашенка з його військовим керівництвом і зрозумів, що він глибоко вражений ситуацією в Україні та вона йому вкрай не подобається. Він розуміє, що велика армія має свої переваги, але коли війська працюють мобільно, перерізають постачання з тилу і нищать техніку з переносних ПЗРК, це дуже б’є по російському війську. Тому він вирішив переглянути концепцію власної армії, для чого вже закуповує в росії засоби ППО С-440 та хоче виробляти свої «Іскандери». Тобто, мені здається, що він дуже злякався і йде у глибшу оборону, що зовсім не стосується України. лукашенко «стискається» і його світ зменшується до розмірів коробки з сірниками. В словах самопроголошеного президента Білорусі не було жодної агресії чи закликів допомагати росіянам. Навпаки, він максимально хоче «скопіювати» армію України і «пересидіти» цю війну. А згодом він спробує модернізувати своє військо.
Не секрет, що лукашенко дуже залежить від вказівок путіна. Чи не піддасться він на такий тиск?
лукашенко – це голова колгоспу: він хитрий і «слизький». Якщо його не дотиснули, щоб він вступив у війну в лютому, коли все виглядало більш «весело» для Білорусі, то тепер він і поготів цього не зробить. Він бачить, що буде з його армією, якщо вона на це піде, а для диктатора дуже важливо мати військо. Можливо, нам у певному розумінні було б навіть вигідно, щоб Білорусь вступила в цю війну: так, були б втрати, але ми б їх швиденько розбили, білоруси б скинули лукашенка і тоді хоча б припинились ракетні обстріли України з території цієї держави. Тому мені здається, що лукашенко буде максимально триматись за свою посаду. Він буде «лавірувати», обіцяти путіну відкриття нового фронту, але, як і кожного разу, «кине» російського президента.
Ексклюзивні новини у нашому Телеграм-каналі! Приєднуйтесь! https://t.me/pika_net_ua
Чи варто нам боятись білоруської армії в разі нападу?
Ні. Звісно, ми б мали втрати і серед цивільних, і серед військових. Крім того, інфраструктура наших міст також була б зруйнованою. Але Білорусь ніколи не брала участь у військових діях за межами власної держави, а їхня армія створена за стандартами срср. Їхнє військо без досвіду, воно ніколи не бачило активних бойових дій, а солдати – невмотивовані. До того ж, мова йде про строковиків, а не професійних вояк.
Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням:
- «Зміїний буде або українським, або безлюдним»: чим цей острів для нас важливий? – Андрій Риженко
- Ядерний удар рф: реальність чи блеф?
- «Угорщина хотіла «ввести війська в Україну» і переозброїла армію»
- «Розгортається світова війна»: Жданов розповів, чому росія виводить війська з Сирії
- Куди “зникли” засідання переговорних груп України та рф? Політолог назвав причину
- “Новий формат співпраці європейських держав”: чи потрібний він Україні? Думка політолога
- «Допомога по ленд-лізу може тривати місяцями» – Романенко розповів деталі
- «Якщо Євросоюз придумає спрощену процедуру, Україна може вступити у ЄС до кінця року» – політаналітик