Прем’єрміністр Угорщини Віктор Орбан нещодавно заявив, що підтримує пропозицію надати Україні статус кандидата на вступ до ЄС. Він також сказав, що Угорщина виступає за усунення бюрократичних перешкод на шляху до вступу України до ЄС.
Така заява угорського лідера неабияк здивувала світову спільноту, оскільки ще недавно Орбан був противником вступу України до ЄС і навіть забороняв транзитувати зброю через Угорщину, яку партнери хотіли надати Україні. Крім того, Угорщина відома своїми тісними зв’язками з росією.
Політичний та економічний експерт Growford Institute Валерій Клочок розповів, чому риторика Віктора Орбана зазнала таких діаметральних змін.
Про це він розказав у ексклюзивному коментарі для ІА «ПІКА».
Чому Віктор Орбан «розвернувся на 180 градусів»?
Я маю кілька варіантів, чому Орбан змінив свою позицію. По-перше, Угорщина отримала від Європейського союзу те, що хотіла. У першу чергу це виключення щодо нафтового ембарго, яке прописане у шостому пакеті санкції проти рф. Тобто, Угорщина може і далі транспортувати нафту з країни-агресора і це їй принесе приблизно 600 млн. доларів додатково надходження у бюджет, а для цієї країни така сума не є малою.
По-друге, я не виключаю, що ЄС погодився задовольнити їхні потреби у додатковому фінансуванні розміром приблизно 9 млрд. євро. Ці гроші Орбан отримав для підтримки економіки своєї країни та фінансування бюджету. Плюс Угорщина ще у березні говорила про необхідність компенсації тих коштів, які країна витратила на українських біженців, а їх, за словами офіційного Будапешту, аж 800 000.
І от саме отримавши такі преференції від Заходу Орбан спокійно змінив свою позицію. Тим більше, що ЄС направляв йому листа із вимогою припинити його шантажувати, на що Орбан відреагував доволі нервово.
По-третє, з великою долею ймовірності можна стверджувати, що розслідування певних журналістів-інсайдерів якось спустять «на гальмах». Справа у тому, що російська служба ФСБ нібито злила величезний компромат на Віктора Орбана у пресу, а та має випустити відповідний матеріал. Тому або угорський лідер домовився з росією, щоб вона не давала «зелене світло» цим матеріалам, або домовився із Заходом, що навіть якщо цей компромат буде опублікований, то його якось нівелюють. А вся історія у тому, що ЗМІ нібито володіють фактами передачі коштів від Симона Могилевича (відомий російський кримінальний авторитет, ред.) Віктору Орбану. Перший, будучи в Угорщині, передавав гроші росії, зокрема й через угорського прем’єра. Це не є дуже відомий скандал, але для політика такого рівня це серйозно.
Проте є і четвертий варіант, який також не можна відкидати. Вся ця ситуація може бути такою собі спецоперацією, яку розігрує росія. Нещодавно на економічному форумі в петербурзі президент Казахстану Токаєв заявив, що не буде визнавати квазіреспубліки «лднр». Тут треба розуміти, що всі питання, які преса ставить гостям на таких заходах, узгоджені заздалегідь і путін знав, якою буде відповідь Токаєва. Тепер Орбан каже, що буде підтримувати Україну. Всі ці заяви, можливо, робляться для того, аби показати світу, що москва не здійснює впливу ні на політику Угорщини, ні на політику Казахстану. Тому наступні рішення цих держав нібито будуть диктуватись виключно їхніми особистими інтересами. Такий собі блеф від путіна. Так само він показує, що погоджується із тим, що Україна має право на визначення свого європейського майбутнього, адже ЄС – це не військовий союз.
Кому на руку такі «маневри» Угорщини?
Ексклюзивні новини у нашому Телеграм-каналі! ! Приєднуйтесь! https://t.me/pika_net_ua
Будь-який із вищезгаданих варіантів грає на руку Україні та Євросоюзу. Точніше, від цього точно програла росія. Чи то Євросоюз «перекупив» Орбана, чи то він якось узгодив свої особисті інтереси, чи то путін змушений блефувати, все це є позитивом для нас. Таким чином ми розуміємо, що москва втратила свої попередні позиції, хоч вона й може продовжувати дуже тонку політичну гру. Але те, що за допомогою різних способів Європейський союз зумів зберегти свою єдність, означає, що путін програв. А, як відомо, після бою кулаками не махають.
Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням:
- Крізь терни до ЄС: хто і чому вставлятиме палиці в колеса Україні на шляху до євроспільноти
- Як закінчиться війна, що можна назвати перемогою і що станеться, якщо путін помре?
- Чи хочуть українські біженці додому?
- Що треба, аби звільнити Крим? ексзаступник начальника штабу МВС розповів подробиці
- Жданов розповів, чи втрутиться Британія у російсько-українську війну?
- Чому Казахстан дав публічний «ляпас» росії? – думка експерта
- «Польща може закрити небо над Західною Україною»: експерт назвав терміни
- План Джонсона з порятунку України: для Заходу місія здійсненна?
- «Стамбульська конвенція в Україні не працюватиме»: правозахисник