Чому путін їде до лукашенка та коли чекати вторгнення білоруської армії в Україну? Експерт розповів подробиці

Є декілька причин, чому очільник рф владімір путін вирішив навідатися з візитом до білорусі.

Про це у коментарі ІА «ПІКА» розповів політичний аналітик Олександр Кочетков.

«На мою думкою, головна причина у тому, що путіну зробили операцію, яка була досить вдалою, тож він почувається краще: вже не тремтять руки, тому очільник рф хоче це демонструвати настільки, що готовий виступати на різних форумах і навіть поїхати в іншу країну – до лукашенка», – розповів експерт.

І додав: «Друга причина: у росії вичерпались резерви живої сили, попри те, що військової техніки достатньо, якої за радянських часів виготовили бозна-скільки, а от людей, які готові йти на фронт, практично нема, окрім обмеженої кількості у декілька тисяч осіб – декілька бойових тактичних груп, які не можуть вирішити проблеми.

Тому путін зараз намагається «вичавити» з лукашенка десь приблизно 30-50 тисяч бійців армії білорусі з відповідною технікою, які вступлять у війну проти України і зможуть перерізати лінії постачання сучасного НАТівського озброєння, які йдуть із Західної України далі на фронт. От щодо цього путін і хоче поставити лукашенкові ультиматум, тобто скаже: «Або ти даєш білоруській армії публічний наказ перейти кордон з Україною, або відбудеться військовий переворот, створять якусь Мінську народну республіку і ти підеш під суд». А генералітет білоруський, до речі, майже весь все одно на боці росії. Рф обіцяла їм пенсії і різні пільги, тому вони готові воювати, бо не їм же на фронт йти».

Є також, за словами Кочеткова, певні економічні проблеми: білорусь за наявних умов не може платити за газ у рублях росії. Тож лукашенко та путін будуть цю проблему якось вирішувати теж.

  • Після візиту путіна до білорусі варто очікувати на вторгнення білоруської армії в Україну?

«Ось ці білоруські батальйони, які зараз стоять на кордоні з Україною, нічого не вирішують. А от коли вони закінчать навчання десь усередині липня, може справді виникнути загроза, якщо ворог буде стягувати до кордону більші сили. А так близько 5 тисяч осіб на ситуацію не впливають. Якщо ж білоруси будуть стягувати більше сили до нашого корону, тоді це вже буде ознакою готовності вступити у війну. Але хочу наголосити, що про це все дуже добре знають у нашому Генеральному штабі і навіть чекають, тому білорусів тут нічого приємного не очікує», – додав політексперт.

  • Чи можуть білоруські військові постати проти свого режиму, аби не йти воювати?

«Армією білорусі де-факто керують російські командири і з боку командування білоруської армії спротиву серйозного бути не може. А от після того, як вони перетнуть кордону і їх накриють системою залпового вогню, артилерією і авіацією, виникне обов’язково спротив середньої ланки командування: майорів, підполковників та полковників. Тут може бути загроза і для правління лукашенка та загалом державного устрою лукашенка», – відповів Кочетков.

Ексклюзивні новини у нашому Телеграм-каналі! ! Приєднуйтесь! https://t.me/pika_net_ua

  • Коли можна очікувати на наступ білоруської армії в Україну?

«Десь у середині липня. Якщо ж у той період часу вони наступати не будуть, тоді вірогідність вторгнення з боку білорусі в Україну значно зменшиться. Загалом на білоруський генералітет розраховувати у цьому разі не можна, а от на середню командувальну ланку та суспільство, які не хочуть цієї війни, певним чином можна», – резюмував експерт.

Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням: