«Ми мусимо якнайшвидше вибивати ворога»: Жирохов прокоментував слова Байдена про «війну на виснаження»
Нещодавно президент США Джо Байден заявив, що війна в Україні може стати випробуванням на витривалість для ЄС та Росії. Він вважає, що у якийсь момент російсько-українська війна перетвориться на гру в очікування, в якій буде видно, що зможуть витримати Європа та Росія. Проте найцікавіше для нас – що за таких умов буде з Україною? Військовий експерт Михайло Жирохов розповів, якою буде наша роль у такій війні та як триватиме сама війна.
Про це він розказав у ексклюзивному коментарі для ІА «ПІКА».
Кому вигідна така війна «на витривалість»?
Фактично, нікому, бо від неї програють усі. Очевидно, що без допомоги Заходу ми абсолютно не готові до будь-якої тривалої війни. Наш ворог – це країна, у якій проживає 140 млн. людей, і яка має неабиякий економічний потенціал. Газ, нафта, сталь – все це росія готова продавати, на цьому заробляти і вкладати у війну. Натомість ми – це невелика країна на 40 млн. жителів із повністю або майже повністю зруйнованою інфраструктурою в багатьох регіонах та втраченими територіями. Тому очевидно, що якщо ця війна перейде у затяжний стан позиційних боїв, то ми довго не витримаємо. Звісно, Захід нам допомагає, але ця допомога не «гумова». Крім того, виборці наших партнерів втомлюються від цієї війни, хоч вони й далеко від неї. Суспільства цих країн вважають, що будь-яка мирна угода поверне їм попередню ціну на нафту, знизить вартість продуктів харчування і таке інше. Тому на короткотермінову перспективу чи перспективу середньої тривалості – тут ми можемо перемогти. Але якщо ця війна затягнеться на роки, то ми не дамо собі ради. Наша економіка стоїть і ми виживаємо виключно за рахунок кредитів і західних грошей.
А як щодо воєнних дій?
В тому й справа, що ми вже не маємо запасів на цій війні. Ми не маємо боєприпасів, озброєння деталей для ремонту транспорту і такого іншого. Про що може бути мова, якщо ми не маємо навіть запасних комплектів форми? Це, до речі, одна з причин, чому ця мобілізація триває так мляво – ми банально не маємо у що одягнути наших воїнів. А ще нам треба мати паливо, продовольство і так далі. Тому і в цьому плані нам також не вигідна затяжна війна.
Ексклюзивні новини у нашому Телеграм-каналі! ! Приєднуйтесь! https://t.me/pika_net_ua
Що необхідно робити в такому випадку?
Я думаю, що під кінець літа ми всядемось за стіл переговорів із агресором і нам необхідно зробити все можливе, аби ми вели перемовини з позиції сили. Цього можна досягти лише показавши певні військові результати на полі бою. Тобто, якщо ми будемо вибивати ворога з Херсону чи повністю деокупуємо Харківщину, ми зможемо диктувати власні умови, але із переможеними нами ніхто рахуватись не буде. Порошенко підписав Мінськ-1 та Мінськ-2 саме тоді, коли ми програвали і результати ми пам’ятаємо добре. Тому нам треба отримувати від Заходу всі необхідні ресурси і якнайшвидше вибивати росію з наших територій.
Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням:
- Крізь терни до ЄС: хто і чому вставлятиме палиці в колеса Україні на шляху до євроспільноти
- Як закінчиться війна, що можна назвати перемогою і що станеться, якщо путін помре?
- Чи хочуть українські біженці додому?
- Що треба, аби звільнити Крим? ексзаступник начальника штабу МВС розповів подробиці
- Жданов розповів, чи втрутиться Британія у російсько-українську війну?
- Чому Казахстан дав публічний «ляпас» росії? – думка експерта
- «Польща може закрити небо над Західною Україною»: експерт назвав терміни
- План Джонсона з порятунку України: для Заходу місія здійсненна?
- «Стамбульська конвенція в Україні не працюватиме»: правозахисник