ОПЗЖ змінила назву, але не суть: що робити із її членами-колаборантами? – політаналітик

Нещодавно фракція “Опозиційна платформа – За життя” офіційно перестала існувати у Верховній Раді. Про розпуск фракції ОПЗЖ оголосили в  парламенті. Проте 25 нардепів створили на основі ОПЗЖ свою депутатську групу і назвалися “Платформа за життя та мир”. Така «зміна прапорів» дуже обурила суспільство і це зрозуміло: саме ці політики були опорами «русского міра», який прийшов до нас із війною. Тому суспільство вимагає позбавити цих політиків змоги балотуватись надалі та притягти до відповідальності за скоєне.

Про те, що варто робити з такими політиками і яку відповідальність вони мають нести, розповів політтехнолог та політичний аналітик Олександр Антонюк.

Про це він розказав у ексклюзивному коментарі для ІА «ПІКА».

  • Що варто робити з цими політиками і як це оформити на законодавчому рівні?

Тут варто відділяти політичні сили від персоналій. Якщо ми беремо до уваги партії, то необхідно переглядати їхні програмні засади і установчі документи. Наприклад, в Україні комуністична ідеологія вважається людиноненависницькою, тому вона й заборонена. Якщо говорити про ОПЗЖ, то це партія, яка з’явилась у нашому парламенті завдяки куму путіна. За рахунок його фінансів і так далі. Тому зараз ОПЗЖ вже заборонена як політична сила на рівні закону.

А якщо говорити про персоналії цієї партії, то є закон про колабораціонізм. Тут вже мають працювати правоохоронні органи і суди, причому з кожним політиком окремо. Я думаю, що саме ця робота має бути максимально прозорою і чіткою. Тому найкращий спосіб з правового погляду – це профільтрувати всіх політиків, які входили в цю партію на предмет колабораціонізму.

  • Яку відповідальність вони мають нести?

Знову ж таки, кримінал має певні наслідки. Якщо ми будемо говорити про ОПЗЖ як про політсилу, яка намагалась розвалювати Україну нав’язуванням нам Мінських угод, то з такого боку можна підійти. Мінські угоди були спрямовані на федералізацію України і її знищення, тому за це треба карати і так ми маємо дійти і до Петра Порошенка, який взагалі впровадив «Мінськ» в нашу політику. Проте, якщо взяти до уваги всі статути і засадничі речі ОПЗЖ чи навіть «Партії регіонів», то ви не побачите там нічого поганого. Навпаки, якщо втілювати все, що декларують ці політичні сили, то це реально обернеться розвитком України.

Ексклюзивні новини у нашому Телеграм-каналі! ! Приєднуйтесь! https://t.me/pika_net_ua

Тому тут також варто підходити окремо до кожного політика. Умовно кажучи, серед них є такі, які завжди виходили «на перекур», коли ухвалювались якісь одіозні рішення. Чи можна таким людям щось інкримінувати? Питання риторичне. Проте, якщо працювати персонально, то тут відкриваються інші можливості. Наприклад, якщо учасник ОПЗЖ не був спійманий на колабораціонізмі, але не задекларував свої статки або ухилявся від сплати податків, то він має відповідати за це. Тобто, ми не можемо переслідувати людей через приналежність до політичної сили, це забороняє закон України, але ми можемо притягати їх до відповідальності за інші злочини. Тому, якщо ми визнаємо ОПЗЖ колаборантською партією, то по-перше, ми маємо заборонити її членам обиратись до парламенту, а тоді з’ясовувати всі діяння кожного з них окремо.

Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням: