Стурбованість Труханова «зростанням ненависті до російського»: експерт розповів, як має реагувати суспільство

Політтехнолог Тарас Загородній прокоментував заяву мера Одеси про «стурбованість зростанням ненависті до російського» та розповів, яка мала би бути реакція громадськості щодо неї.

Про це Загородній сказав у коментарі ІА «ПІКА».

Зазначимо: Геннадій Труханов заявив, Одеса є міжкультурною столицею України і його «турбує зростання ненависті до всього російського» у відповідь на запитання, чи згідний він, щоб перейменували вулицю Пушкінську.

«Варто пам’ятати: Одеса – не Львів, у неї протягом останніх двохсот років вкладали зовсім іншу філософію. Одеса тільки зараз переживає перехід до  розуміння, що таке «русскій мір» і все, що з ним пов’язано після бомбардувань. Тому я впевнений, що одесити самі прозріють і зрозуміють», – зауважив експерт.

І додав: «Одесити вважають, що їхнє місто було космополітичним, де мешкали представники різних національностей. Але еволюція триває, натомість Труханова і так підозрювали через його проросійські настрої, хоча все ж оборону міста він організовував. Загалом думаю, цей процес розуміння щодо російського еволюціонуватиме, хоча швидше він просувається, звичайно, по центру України та Києву».

Ексклюзивні новини у нашому Телеграм-каналі! ! Приєднуйтесь! https://t.me/pika_net_ua

«Загалом політична нація в Україні вже склалася і двозначності щодо росії  немає. Ненависть у російськомовних регіонах України до рф вже на достатньо високому рівні. Звичайно, що будуть і надалі люди, які симпатизуватимуть росії – це десь 10-15%. Але щодо заяв того ж Трухонова – це має громада зрозуміти і вирішити. Принаймні російська культура вже не буде панівною. Тим більше на сьогодні одесити більше схиляться до того, що до розбудови міста доклалися значною мірою саме  європейці», – резюмував Загородній.

Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням: